Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


Klubowicze DKK spotkali się 29 marca 2019 r. w Czytelni, aby podyskutować o książce "Gargulec" Andrew Davidsona. To powieść o miłości, cierpieniu, bólu i poświęceniu. Główny bohater, gwiazdor filmów pornograficznych, uratowany cudem z wypadku, fatalnie oszpecony przez liczne oparzenia, zalega na długie miesiące w szpitalu. Odmianę w szpitalnej codzienności mężczyźnie przynoszą odwiedziny Marianne Engel – chorej na schizofrenię rzeźbiarki. Kobieta ta twierdzi, że w XIV wieku ich oboje – zakonnicę i najemnika – łączyła namiętność. Akcja powieści toczy się naprzemiennie, w czasach współczesnych lub średniowiecznych. Lektura dostarczyła klubowiczom wielu emocji. Przeczytali ją z zapartym tchem. Podczas dyskusji podziwiali pomysłowość autora odnośnie toczącej się na kilku płaszczyznach, wielotorowej akcji. Ukazane dwa światy, współczesny i średniowieczny, splecione ze sobą miłosną historią i poświęceniem to dodatkowy atut całej książki. Język prosty, przystępny, przeskakująca narracja to w rodzaj męski, to żeński, szczegółowe opisy wydarzeń i postaci to kolejne plusy powieści wskazane przez Klubowiczów. Zdecydowanie uznali ją za powieść wciągającą, intrygującą, zaskakującą treścią i formą, a także wartą polecenia. Książce przyznali maksymalną ilość punktów, czyli 10.

 

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange