Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

 


Klubowicze DKK spotkali się 29 marca 2019 r. w Czytelni, aby podyskutować o książce "Gargulec" Andrew Davidsona. To powieść o miłości, cierpieniu, bólu i poświęceniu. Główny bohater, gwiazdor filmów pornograficznych, uratowany cudem z wypadku, fatalnie oszpecony przez liczne oparzenia, zalega na długie miesiące w szpitalu. Odmianę w szpitalnej codzienności mężczyźnie przynoszą odwiedziny Marianne Engel – chorej na schizofrenię rzeźbiarki. Kobieta ta twierdzi, że w XIV wieku ich oboje – zakonnicę i najemnika – łączyła namiętność. Akcja powieści toczy się naprzemiennie, w czasach współczesnych lub średniowiecznych. Lektura dostarczyła klubowiczom wielu emocji. Przeczytali ją z zapartym tchem. Podczas dyskusji podziwiali pomysłowość autora odnośnie toczącej się na kilku płaszczyznach, wielotorowej akcji. Ukazane dwa światy, współczesny i średniowieczny, splecione ze sobą miłosną historią i poświęceniem to dodatkowy atut całej książki. Język prosty, przystępny, przeskakująca narracja to w rodzaj męski, to żeński, szczegółowe opisy wydarzeń i postaci to kolejne plusy powieści wskazane przez Klubowiczów. Zdecydowanie uznali ją za powieść wciągającą, intrygującą, zaskakującą treścią i formą, a także wartą polecenia. Książce przyznali maksymalną ilość punktów, czyli 10.

 

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange