..........................................................................................................................................................

PROJEKT "SPOTKANIA Z NIEPODLEGŁĄ"

WYKŁAD HISTORYKA ZOFII SZCZĘSNEJ PH. "DROGA POLSKI DO WOLNOŚCI I POCZĄTKI PAŃSTWOWOŚCI"

WIELKI TEST WIEDZY O NIEPODLEGŁEJ

KONCERT PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ W WYKONANIU ANNA MARII ADAMIAK

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 listopada 2019 r.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w piątki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 15, 22, 29 listopada 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

137. spotkanie DKK odbędzie się 21 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Służące" Kathryn Stockett. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

95. spotkanie MDKK odbędzie się 30 listopada 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Naznaczeni śmiercią", której autorem jest Veronica Roth. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Program Rozwoju Bibliotek realizowany jest w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w latach 2009 - 2013. Program ten polega na:

• przeszkoleniu bibliotekarzy,
  • wsparciu teleinformatycznym bibliotek,
  • wzmacnianiu całego systemu bibliotecznego.

Biblioteka Publiczna w Rynie uczestniczy w PRB jako biblioteka wiodąca. Naszymi bibliotekami partnerskimi są:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Kalinowie,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Ełk z siedzibą w Nowej Wsi Ełckiej.

SZKOLENIA BIBLIOTEKARZY

1) Od stycznia do czerwca 2010 r. w Ośrodku AZS Wilkasy odbywał się pięciomodułowy cykl szkoleń nt. planowania pracy biblioteki prowadzony przez Barbarę Szczerbinską, trenera Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL).