Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Program Rozwoju Bibliotek realizowany jest w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w latach 2009 - 2013. Program ten polega na:

• przeszkoleniu bibliotekarzy,
  • wsparciu teleinformatycznym bibliotek,
  • wzmacnianiu całego systemu bibliotecznego.

Biblioteka Publiczna w Rynie uczestniczy w PRB jako biblioteka wiodąca. Naszymi bibliotekami partnerskimi są:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Kalinowie,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Ełk z siedzibą w Nowej Wsi Ełckiej.

SZKOLENIA BIBLIOTEKARZY

1) Od stycznia do czerwca 2010 r. w Ośrodku AZS Wilkasy odbywał się pięciomodułowy cykl szkoleń nt. planowania pracy biblioteki prowadzony przez Barbarę Szczerbinską, trenera Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL).