Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w dniu 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 15.00.
Podczas tych zajęć dzieci zajmą się tworzeniem własnych kodów obrazkowych oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem maty i kolorowych kubeczków.

126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Akademia Orange dla Bibliotek to program realizowany przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Ma on na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w programie Orange dla bibliotek i w ramach tego otrzymuje dotację pieniężną:

• w 2010 r. w wysokości 1142,42 zł. Wykorzystano ją na: opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich ; zakup pięciu Pendriwe 4 GB, które przekazano jako nagrody zwycięzcom konkursu ph. "Czy znasz stronę www Biblioteki Publicznej w Rynie?" ; zakup Switch D-Link DGS-10008D oraz prezentera bezprzewodowego ze wskaźnikiem laserowym do Biblioteki w Rynie.
  • w 2011 r. w wysokości 677,03 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupiono słuchawki do 6 stanowisk komputerowych.
  • w 2012 r. (na okres 1 styczeń - 6 sierpień) w wysokości 406,82 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup słuchawek komputerowych.
  • w 2013 r. (na okres 1 sierpnia 2012 - 31 grudzień 2013) w wysokości 1195,45 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup programu antywirusowego AVAST Internet Security.
  • w 2014 r. w wysokości 1177,70 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupu słuchawek komputerowych.
  • w 2015 r. (na okres od 1 stycznia do 31 lipca) w wysokości 686,99 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup Głowicy HP 343.