Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Akademia Orange dla Bibliotek to program realizowany przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Ma on na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w programie Orange dla bibliotek i w ramach tego otrzymuje dotację pieniężną:

• w 2010 r. w wysokości 1142,42 zł. Wykorzystano ją na: opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich ; zakup pięciu Pendriwe 4 GB, które przekazano jako nagrody zwycięzcom konkursu ph. "Czy znasz stronę www Biblioteki Publicznej w Rynie?" ; zakup Switch D-Link DGS-10008D oraz prezentera bezprzewodowego ze wskaźnikiem laserowym do Biblioteki w Rynie.
  • w 2011 r. w wysokości 677,03 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupiono słuchawki do 6 stanowisk komputerowych.
  • w 2012 r. (na okres 1 styczeń - 6 sierpień) w wysokości 406,82 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup słuchawek komputerowych.
  • w 2013 r. (na okres 1 sierpnia 2012 - 31 grudzień 2013) w wysokości 1195,45 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup programu antywirusowego AVAST Internet Security.
  • w 2014 r. w wysokości 1177,70 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupu słuchawek komputerowych.
  • w 2015 r. (na okres od 1 stycznia do 31 lipca) w wysokości 686,99 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup Głowicy HP 343.