131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Z okazji obchodów Światowego Dnia Czytania Tolkiena ryńska biblioteka zorganizowała 25 marca 2019 r. konkurs recytatorski pod hasłem "Tolkien i tajemnica". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI - VIII Szkoły Podstawowej w Rynie oraz Gimnazjaliści, którzy recytowali wybrane przez siebie pieśni i poezje z twórczości J.R.R. Tolkiena. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Maria Tuczyńska i Bogusława Fabrykowska biorąc pod uwagę opanowanie pamięciowe utworu, trafność interpretacji, właściwą wymowę słów z języka elfów oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniła zwycięzców którzy w nagrodę otrzymali grę fabularno-karcianą "Hobbit - wyprawa po skarb", zaś pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.