131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Ryńska młodzież spotkała się 23 marca 2019 r. aby podyskutować na temat książki "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. "Powieść ta, zaliczana do powieści młodzieżowych, jest dokładnie tym, czym jest. Niczym więcej" - powiedział na sam początek jeden z uczestników. Prawie wszyscy klubowicze przeczytali ją do końca, dzięki czemu opinia o niej wydaje się rzetelna. Główną bohaterką jest Ruby, dziewczyna, która wyróżnia się pośród swoich rówieśników. Klasyczna kalka młodzieżowa. Powieść napisana jest w klimacie postapo, który ryńscy klubowicze lubią i znają. Dzięki temu wyłapali kilkanaście nieścisłości fabularnych: Brak jakichkolwiek uzasadnień na temat ogarniającej USA tajemniczej choroby zwanej OMNIa. Brak jednoznacznych opisów podziałów na kolory, jedynie ogólnikowe informacje. Brak sensownego back story, które pozwoliłoby się lepiej wczuć w klimat. Największym zarzutem było zadziwiające podobieństwo do serii "Niezgodna" i warunków w obozach koncentracyjnych.  Klubowicze nie znaleźli logicznego uzasadnienia, dla którego usprawiedliwiające byłoby porównywanie warunków obozowych w książce, a w rzeczywistości. Na spotkaniu wybieraliśmy także nowe lektury z listy dostępnych tytułów, a także odbył się wypiekowy pojedynek. Kasia i Iza upiekły bezy – to był popisowy pojedynek na smaki. Kuba upiekł pierniczki, a moderatorka babeczki.