..........................................................................................................................................................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

..........................................................................................................................................................

BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ W NOWEJ SIEDZIBIE!!!

DNIA 1 LIPCA 2020 R. (ŚRODA) BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ W NOWEJ SIEDZIBIE PRZY UL. M. KOPERNIKA 16 (BUDYNEK REGIONALNEGO PARKU EDUKACJI, KULTURY I TURYSTYKI W RYNIE) I BĘDZIE CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 10.00 - 17.00, W SOBOTĘ BĘDZIE NIECZYNNA. INFORMUJEMY, IŻ W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM SARS-COV-2 OBOWIĄZUJĄ NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI:

  1. W POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁACH BIBLIOTEKI MOŻE PRZEBYWAĆ 1 OSOBA ZAOPATRZONA W MASECZKĘ I RĘKAWICZKI.
  2. OBOWIĄZUJE BRAK DOSTĘPU DO PÓŁEK.
  3. ABY USPRAWNIĆ OBSŁUGĘ PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z KATALOGIEM ON-LINE BIBLIOTEKI I WYBRANIE INTERESUJĄCYCH PAŃSTWA POZYCJI.
  4. CZAS PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE NALEŻY OGRANICZYĆ DO MINIMUM.

DZIEŃ OTWARTY REGIONALNEGO PARKU EDUKACJI, KULTURY I TURYSTYKI W RYNIE


PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

..........................................................................................................................................................

Ryńska młodzież spotkała się 23 marca 2019 r. aby podyskutować na temat książki "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. "Powieść ta, zaliczana do powieści młodzieżowych, jest dokładnie tym, czym jest. Niczym więcej" - powiedział na sam początek jeden z uczestników. Prawie wszyscy klubowicze przeczytali ją do końca, dzięki czemu opinia o niej wydaje się rzetelna. Główną bohaterką jest Ruby, dziewczyna, która wyróżnia się pośród swoich rówieśników. Klasyczna kalka młodzieżowa. Powieść napisana jest w klimacie postapo, który ryńscy klubowicze lubią i znają. Dzięki temu wyłapali kilkanaście nieścisłości fabularnych: Brak jakichkolwiek uzasadnień na temat ogarniającej USA tajemniczej choroby zwanej OMNIa. Brak jednoznacznych opisów podziałów na kolory, jedynie ogólnikowe informacje. Brak sensownego back story, które pozwoliłoby się lepiej wczuć w klimat. Największym zarzutem było zadziwiające podobieństwo do serii "Niezgodna" i warunków w obozach koncentracyjnych.  Klubowicze nie znaleźli logicznego uzasadnienia, dla którego usprawiedliwiające byłoby porównywanie warunków obozowych w książce, a w rzeczywistości. Na spotkaniu wybieraliśmy także nowe lektury z listy dostępnych tytułów, a także odbył się wypiekowy pojedynek. Kasia i Iza upiekły bezy – to był popisowy pojedynek na smaki. Kuba upiekł pierniczki, a moderatorka babeczki.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange