Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

mdkk napoj milosnyDnia 19 maja 2017 r. ryńska młodzież spotkała się przy trzeciej już książce francuskiego pisarza i filozofa Erica-Emmanuela Schmitta. Schmitt należy do ulubionych autorów ryńskiego klubu książki dla młodzieży. Omawiana przez nas książka to "Napój Miłosny". Jest to powieść epistolarna, której sedno tworzą listy pary kochanków, Luizy i Adama. Niegdyś namiętni kochankowie, dziś oddaleni od siebie o setki kilometrów samotnicy. W ich korespondencji słychać echa dawnej miłości, goryczy z powodu rozpadu związku, niepewności w odniesieniu do przyszłości, samotności, tęsknoty, dylematów egzystencjalnych etc. Dzięki lekturze książki zastanawialiśmy czym jest miłość, jakie ma znaczenie w życiu człowieka i co oznacza jej brak. Spotkanie prowadził jeden z klubowiczów, Filip Woronowicz i doskonale poradził sobie z tematem. Pytał uczestników spotkania o zakończenie, sens relacji Adama i Luizy, które z nich kochało tak prawdziwie. Dyskutowaliśmy także nad światopoglądem Adama i tym, że sypialnie z innymi kobietami nie miało nic wspólnego z miłością jaką darzył Luizę. Książka ta zmusza do zastanowienia nad życiem, jego realną wartością, przeanalizowania piramidy emocji i ambicji, a także skłania do refleksji. Wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali, że przeczytali książkę od A do Z i wszystkim się podobała. Oto cytaty najtrafniej charakteryzujące lekturę:

• "Miłość umyka logice – jest niezależna od rozumu, prawdy, rzeczywistości."
  • "Sposobność czyni zakochanych. A miłość daje sposobność."