Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W sobotę, 20 maja 2017 r. odbyła się ósma edycja Festiwalu Miast należących do Sieci Cittaslow promującego zdrowy i spokojny tryb życia, regionalnych rzemieślników i wykonawców oraz kulturalną rozrywkę. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Rynie, Gołdapi i Lubawie, gospodarzem tego wydarzenia były Kalety. Podczas festiwalu miasta należące do Sieci Cittaslow zaprezentowały się na scenie oraz na specjalnie przygotowanych stoiskach. Na straganach można było znaleźć regionalną żywności, wyroby artystyczne i rękodzieło. Podczas tegorocznego festiwalu Ryn reprezentowali:

• Biblioteka Publiczna,
  • Krzysztof Cubul, Prezes Stowarzyszenia Sportowego i Rekreacyjnego w Rynie jako zawodnik drużyny piłkarskiej Cittaslow, która rozegrała mecz z reprezentacją Kalet,
  • Rejonowe Koło Pszczelarzy,
  • Rękodzielnicy: Anna Borożyńska, Elżbieta Buczel, Robert Littek i Aleksandra Prylińska,
  • zespoły artystyczne Ryńskiego Centrum Kultury: Chór Ryńskie Wrzosy i Zespół Ludowy Sterławiacy.

Poza tym organizatorzy zaprosili uczestników na wykłady plenerowe dotyczące historii Kalet i Śląska, pokazowy mecz piłki nożnej w którym reprezentacja Cittaslow zmierzy się z drużyną Kalet, na występy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz koncerty zespołów "Great Line" i "IRA".

festiwal 5festiwal 1festiwal 4festiwal 2festiwal 3