Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 30 maja 2019 r. gościliśmy w ryńskiej bibliotece aktorów z krakowskiej Agencji Artystycznej "Edu – Artis". Dzieci oglądając spektakl pt."Witajcie w naszej bajce" udały się w niezwykłą podróż po Świecie Bajki, podczas której spotkali się z Kopciuszkiem, Panem Kleksem, Jasiem i Małgosią, Pinokiem, Babą Jagą, Zosią Samosią, Tygryskiem i wieloma innymi postaciami. Niestety postacie  pomieszały się i nikt nie wiedział, kto jest kim i z jakiej bajki pochodzi. Dopiero po wypowiedzeniu przez dzieci magicznego zaklęcia postacie mogły odnaleźć swoje właściwe miejsca w zaczarowanym świecie książek. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. W całym przedstawieniu nie zabrakło humoru, pięknych strojów i dekoracji, a jego głównym przesłaniem było zachęcenie dzieci do czytania książek.