Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Z okazji obchodów Majowego Święta Książki gościliśmy w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rynie. "Ważki" (5 latki) wraz z wychowawczynią Janiną Kisielak odwiedziły nas 13 maja 2019 r., zaś 15 maja 2019 r. przybyli do nas podopieczni Anny Kociukiewicz z grupy "Żabki" (4 latki). Podczas wizyt maluchy:

• zwiedziły bibliotekę,
  • obejrzały czasopisma, książeczki i audiobooki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz najmniejszą i największą książkę w bibliotece,
  • dowiedziały się jak należy dbać o książki,
  • poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
  • wysłuchały bajki "Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej.

Na zakończenie bibliotekarka poczęstowała maluchy cukierkami, a one wręczyły jej własnoręcznie wykonane zakładki i kwiaty oraz śpiewały swoje ulubione piosenki. Dla części przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale jak obiecali nie ostatnia.

Ważki z wizytą w biblioteceWażki z wizytą w biblioteceWażki z wizytą w biblioteceWażki z wizytą w bibliotece

Żabki z wizytą w biblioteceŻabki z wizytą w biblioteceŻabki z wizytą w bibliotece