131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego było świetną okazją do zorganizowania przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w dniu 25 lipca 2018 r. wycieczki pieszej do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec ZHP w Zgierzu. Aby dotrzeć do celu, bibliotekarki i czytelnicy pokonali malowniczą, 7 - kilometrową trasę. Trochę zmęczeni upałem, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki powitani zostali przez druhnę Martynę Jarosik, która oprowadziła wszystkich po terenie obozowiska, opowiedziała o tradycjach, zwyczajach i symbolach harcerskich oraz zaprezentowała strój harcerski. Następnie, po wspólnych zabawach i tańcach integracyjnych oraz po podziale na cztery grupy, uczestnicy wyprawy bawili się w podchody polegające na wykonaniu 6 zadań sprawdzających inteligencję, spryt i sprawność fizyczną, kierując się przy tym planem obozowiska i zaznaczonymi na nim wskazówkami. Po podsumowaniu gry do bibliotekarek i czytelników dołączył Zastęp harcerzy z Myślenic. Młodzi harcerze opowiedzieli jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać zuchem, jak wyglądają zbiórki harcerskie, czego dzieci się tam uczą, w co się bawią oraz jakie sprawności harcerskie zdobywają. Po wyczerpujących opowieściach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i śpiew piosenek harcerskich przy akompaniamencie gitary. Zaś na zakończenie wszyscy zawiązali harcerski krąg aby przekazać sobie harcerską iskierkę przyjaźni oraz wymienić się podarunkami (harcerze otrzymali kubki i zakładki biblioteczne, a bibliotekarki i czytelnicy torby i znaczki harcerskie). Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze oraz było wspaniałą okazją aby miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza.