Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w dniu 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 15.00.
Podczas tych zajęć dzieci zajmą się tworzeniem własnych kodów obrazkowych oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem maty i kolorowych kubeczków.

126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dyskusja na temat omawianej książkiRyńska młodzież spotkała się 13 lipca 2018 r., aby podyskutować na temat "Pamiętnika Cathy", której autorem jest Sean Steward. Nie jest to powieść w typowym tego słowa znaczeniu, a raczej rodzaj książki stylizowanej, zarówno w formie literackiej jak i wydawniczej, na prawdziwy pamiętnik pisany przez nastolatkę. Opowieść wydaje się początkowo dość banalna, na co uwagę zwrócili uczestniczący w spotkaniu chłopcy. Opis złamanego serca porzuconej nastolatki. Jednakże... dołączone do książki dodatki, zapowiadały coś znacznie ciekawszego. Okazuje się więc, że ów pamiętnik został spisany celowo, jako dowód rzeczowy, w pewnej podejrzanej sprawie. Ukochany Cathy, starszy od niej o kilka lat, Victor, jest nie tylko bajecznie i podejrzanie bogaty, ale równie podejrzanie tajemniczy. Zraniona jego porzuceniem Cathy włamuje się do jego domu i przeprowadza prymitywne śledztwo. Po wszystkich bardzo licznych wydarzeniach okazuje się, że Victor należy do dziwnego rodu, którego przedstawiciele są... nieśmiertelni. Książka podobała się klubowiczom, głównie ze względu na nietypową szatę graficzną i zupełnie niespodziewane zakończenie. Chwalili ją za pomysł i wykonanie, a także wątek z tajemniczymi morderstwami dookoła Victora. Żaden z uczestników spotkania nie wyraził wobec lektury jednoznacznej niechęci, nikt też nie uznał książki za objawienie. Dyskusja opierała się więc na analizie wydarzeń i "dodatków" załączonych do pamiętnika. Tym sposobem sami prowadziliśmy śledztwo razem z Cathy.