Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 22 czerwca 2018 r. Ryńscy Klubowicze DKK dyskutowali o książce "Dom Augusty", szwedzkiej pisarki Majgull Axelsson. Ta saga rodzinna opowiada o losach trzech pokoleń kobiet z rodziny Johanssonów. Augusta, Alicja i Andżelika to główne bohaterki. Losy każdej z nich są tragiczne, naznaczone przemocą, poczuciem hańby, doświadczeniem śmierci najbliższych. Dodatkowym elementem łączącym kobiety ze wspomnianego rodu jest dom Augusty. Protoplastka rodu dostała go od znajomych i przyjaciół w prezencie ślubnym. Dom przekazywany z pokolenia na pokolenie staje się schronieniem dla tych nieszczęśliwych kobiet. Lektura przypadła do gustuwszystkim Klubowiczom, choć nie była lekka, łatwa i przyjemna. Według nich autorka doskonale przedstawiła perypetie kobiet o trudnym życiorysie. Umiejętnie potęgowała napięcie u czytających poprzez szczątkowe i niechronologiczne opisy zdarzeń i manipulowanie emocjami. Dobrze ujęła problemy, o których warto było dyskutować na spotkaniu DKK, gdyż mogą one przydarzyć się każdemu. A dotyczyły one kwestii samotności, tęsknoty za uczuciem, hańby, braku ludzkiej godności, agresji, przedmiotowym traktowaniu kobiet, złych relacji rodzinnych i międzyludzkich. Klubowicze wysoko ocenili książkę, przyznali jednogłośnie maksymalną ilość punktów, czyli 10. Doszukali się w niej wielu "złotych myśli". Oto jedno z nich: "Jednak nic nie jest wieczne. Jak wiadomo, żaden człowiek nie może wejść dwa razy do tej samej rzeki, nikt nie obudzi się rano taki, jaki był w chwili zaśnięcia".