131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Dnia 22 czerwca 2018 r. Ryńscy Klubowicze DKK dyskutowali o książce "Dom Augusty", szwedzkiej pisarki Majgull Axelsson. Ta saga rodzinna opowiada o losach trzech pokoleń kobiet z rodziny Johanssonów. Augusta, Alicja i Andżelika to główne bohaterki. Losy każdej z nich są tragiczne, naznaczone przemocą, poczuciem hańby, doświadczeniem śmierci najbliższych. Dodatkowym elementem łączącym kobiety ze wspomnianego rodu jest dom Augusty. Protoplastka rodu dostała go od znajomych i przyjaciół w prezencie ślubnym. Dom przekazywany z pokolenia na pokolenie staje się schronieniem dla tych nieszczęśliwych kobiet. Lektura przypadła do gustuwszystkim Klubowiczom, choć nie była lekka, łatwa i przyjemna. Według nich autorka doskonale przedstawiła perypetie kobiet o trudnym życiorysie. Umiejętnie potęgowała napięcie u czytających poprzez szczątkowe i niechronologiczne opisy zdarzeń i manipulowanie emocjami. Dobrze ujęła problemy, o których warto było dyskutować na spotkaniu DKK, gdyż mogą one przydarzyć się każdemu. A dotyczyły one kwestii samotności, tęsknoty za uczuciem, hańby, braku ludzkiej godności, agresji, przedmiotowym traktowaniu kobiet, złych relacji rodzinnych i międzyludzkich. Klubowicze wysoko ocenili książkę, przyznali jednogłośnie maksymalną ilość punktów, czyli 10. Doszukali się w niej wielu "złotych myśli". Oto jedno z nich: "Jednak nic nie jest wieczne. Jak wiadomo, żaden człowiek nie może wejść dwa razy do tej samej rzeki, nikt nie obudzi się rano taki, jaki był w chwili zaśnięcia".