Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 7, 14, 21, 28 listopada 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

NIEPODLEGŁA A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 15.00. Podczas zajęć dzieci zajmą się między innymi kodowaniem offline symboli narodowych.

WIECZÓR DLA NIEPODLEGŁEJ
Zapraszamy dorosłych czytelników na spotkanie z poezją i prozą poświęcone Niepodległej w dniu 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki odczytają fragmenty tekstów "Antologii Niepodległości".

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w dniu 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 15.00.
Podczas tych zajęć dzieci zajmą się tworzeniem własnych kodów obrazkowych oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem maty i kolorowych kubeczków.

126. spotkanie DKK odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sny wojenne", której autorem jest Marek Harny. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

83. spotkanie MDKK odbędzie się 24 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Grobowiec Lenina", której autorem jest David Remnick. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W styczniu 2017 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha i wszystkie tematycznie nawiązywały do przygód "Misia o Bardzo Małym Rozumku", który mieszkał w Stumilowym Lasie. Zajęcia pod hasłem "W świecie Kubusia Puchatka" odbyły się 5 stycznia. Tego dnia maluchy wysłuchały pierwszego rozdziału z książki "Kubuś Puchatek" Alana Aleksandra Milne "w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie". Następnie tańczyły w rytm piosenki "Gdy poczujesz szczęścia smak z Kubusiem klaszcz" oraz wzięły udział w zabawie "Ogon Kłapouchego". Zaś na zakończenie kolorowały rysunek przestawiający Kubusia próbującego wykraść miód pszczołom.

kubus 1 kubus 2 kubus 3

kubus 4kubus 5

Kolejne spotkanie odbyło się 12 stycznia i nosiło tytuł "Przyjaciele Kubusia Puchatka". Podczas spotkania maluchy wysłuchały opowiadania "Maleństwo i jego nowa niania" z serii "Kubuś i przyjaciele" Disney'a. Zastanawiały się z bibliotekarką co oznaczają słowa przyjaźń, przyjaźnić się i przyjaciel. Omówiły cechy wyglądu i charakteru Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, czyli Krzysia, Kłapouchego, Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Mamy Kangurzycy i Maleństwa, Wzięły udział w zabawie "Kładka" oraz "Ogon Kłapouchego". Natomiast na zakończenie kolorowały ilustracje przedstawiające przyjaciół misia.

przyjaciele kubusia 2 przyjaciele kubusia 3 przyjaciele kubusia 4

Zaś spotkanie pod hasłem "Magiczne słowa Kubusia Puchatka" odbyło się 19 stycznia. W czasie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z serii "Lekcje ze Stumilowego Lasu" pt. "Magiczne słowo" Sheryl Berk. W rozmowie z bibliotekarką podawały przykłady sytuacji, w których używa się słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Bawiły się w zabawy "Iskierka" i "Proszę - dziękuję". A na zakończenie kolorowały ilustracje przedstawiające Kubusia i Prosiaczka uczących się "magicznych słów".

dobre slowa 2 dobre slowa 1 dobre slowa 1