Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

UWAGA! WAKACYJNA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI
W lipcu i w sierpniu 2019 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00.
W soboty biblioteka nieczynna.

........................................................................................................................................................................

WAKACYJNE KREATYWNE WTORKI
Zapraszamy dzieci, którym niestraszne są wyzwania do udziału w zajęciach ph. "Wakacyjne Kreatywne Wtorki" w każdy wakacyjny wtorek w godz. 10.00 - 12.00. W programie m. in. : odkrywanie tajemnic ciała człowieka, poznawanie świata różnymi zmysłami, "coś z niczego", poznanie świata pszczół, kodowanie, dzień z bohaterami bajek Disneya, gry, zabawy i wycieczki.

WAKACYJNE PLANSZOWE PIĄTKI
W  każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

WAKACYJNY POŻERACZ KSIĄŻEK
Zaprasza dzieci do udziału w konkursie "Wakacyjny Pożeracz Książek". Konkurs polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 21 czerwca do 30 sierpnia 2019 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają nagrody. Szczegółowe informacje w bibliotece.

MASURIA - FESTIWAL KULTURY ŚREDNIOWIECZA

PCHLI TARG

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
134. spotkanie DKK odbędzie się 29 sierpnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Głosy Pamano", której autorem jest Jaume Cabré. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
92. spotkanie MDKK odbędzie się 30 sierpnia 2019 r. (piątek) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sezon burz" Andrzeja Sapkowskiego. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.


Bibliotekarze z bibliotek publicznych działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się 22 maja 2017 r. aby uczcić obchody Dnia Bibliotekarza. Organizatorem tegorocznego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku. Impreza połączona została z obchodami 70-lecie istnienia giżyckiej biblioteki oraz obchodami 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty i kultury, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego – Robert Szewczyk oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzej Marcinkiewicz. Na początku uroczystości głos zabrała Danuta Treszczyńska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Powitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię działalności biblioteki giżyckiej. W dalszej części uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz przedstawiciele instytucji oświaty i kultury, przekazując słowa uznania dla dorobku i osiągnięć giżyckiej biblioteki oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Podczas uroczystości nie zabrakło także podziękowań za wieloletnią współpracę od dyrektorów bibliotek gminnych, szkół i innych giżyckich placówek. Następnie Krzysztof Dąbkowski - przewodniczący zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich złożył wszystkim bibliotekarzom serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz podziękował za pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa i kultury. Po tym nadał tytuł Wojewódzkiego Bibliotekarza Roku Adriannie Waledziak z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, a Dyrektora WBP w Olsztynie, Andrzeja Marcinkiewicza uhonorował medalem "W dowód uznania" za bezinteresowne wsparcie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zebrani goście obejrzeli sztukę "Wydmuszka" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Zbigniewa Waszkielewicza w wykonaniu aktorów Teatru IOTA z Radzi koło Wydmin oraz występ pary tanecznej z Klubu Tańca Towarzyskiego "Czar Par" w Giżycku. Następnie pływali statkiem po jeziorze Niegocin oraz zwiedzali Twierdzę Boyen w Giżycku z przewodnikiem Janem Sektą. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i była świetną okazją do wymiany doświadczeń wśród bibliotekarzy.

wojewdzki dzie bibliotekarza 7wojewdzki dzie bibliotekarza 2wojewdzki dzie bibliotekarza 12

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange