Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

..........................................................................................................................................................
PRZEDSZKOLAK DEBIUTUJĄCYM CZYTELNIKIEM
Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 8, 15 stycznia 2020 r.

SPEKTAKL TEATRALNY "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI" ORAZ KONCERT KOLĘD
Zapraszamy na spektakl teatralny "Dziewczynka z zapałkami" i koncert kolęd w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych i muzycznych RPEKiT, które odbędą się 18 stycznia 2020 r. (sobota)  godz. 15.00 w Sali widowiskowej RPEKiT ul. Szkolna 1.
W programie: 1. "Dziewczynka z zapałkami” – spektakl w wykonaniu grupy teatralnej pod kierunkiem Anny Malinowskiej. 2. Koncert kolęd: wokaliści (Kinga Anulak, Lena Biernat, Monika Goleń, Katarzyna Nowak, Jagoda Orzechowska, Maja Rydzewska, Marcel Sprung, Milena Wiszowata), Chór Ryńskie Wrzosy, Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
139. spotkanie DKK odbędzie się 24 stycznia 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Ritterowie", której autorem jest Patrycja Pelica. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
97. spotkanie MDKK odbędzie się 25 stycznia 2020 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Klątwa Tygrysa. Wyzwanie", której autorem jest Colleen Houck. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

FERIE ZIMOWE 2020
Zapraszamy dzieci do poiedziałku do piątku (20 - 31 stycznia) w godz. 10.00 - 14.00 na zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, literackie, muzyczne itp. Szczegółowy plan wkrótce.

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Bibliotekarze z bibliotek publicznych działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego spotkali się 22 maja 2017 r. aby uczcić obchody Dnia Bibliotekarza. Organizatorem tegorocznego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku. Impreza połączona została z obchodami 70-lecie istnienia giżyckiej biblioteki oraz obchodami 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty i kultury, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego – Robert Szewczyk oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzej Marcinkiewicz. Na początku uroczystości głos zabrała Danuta Treszczyńska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Powitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię działalności biblioteki giżyckiej. W dalszej części uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz przedstawiciele instytucji oświaty i kultury, przekazując słowa uznania dla dorobku i osiągnięć giżyckiej biblioteki oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Podczas uroczystości nie zabrakło także podziękowań za wieloletnią współpracę od dyrektorów bibliotek gminnych, szkół i innych giżyckich placówek. Następnie Krzysztof Dąbkowski - przewodniczący zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich złożył wszystkim bibliotekarzom serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz podziękował za pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa i kultury. Po tym nadał tytuł Wojewódzkiego Bibliotekarza Roku Adriannie Waledziak z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, a Dyrektora WBP w Olsztynie, Andrzeja Marcinkiewicza uhonorował medalem "W dowód uznania" za bezinteresowne wsparcie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zebrani goście obejrzeli sztukę "Wydmuszka" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Zbigniewa Waszkielewicza w wykonaniu aktorów Teatru IOTA z Radzi koło Wydmin oraz występ pary tanecznej z Klubu Tańca Towarzyskiego "Czar Par" w Giżycku. Następnie pływali statkiem po jeziorze Niegocin oraz zwiedzali Twierdzę Boyen w Giżycku z przewodnikiem Janem Sektą. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i była świetną okazją do wymiany doświadczeń wśród bibliotekarzy.

wojewdzki dzie bibliotekarza 7wojewdzki dzie bibliotekarza 2wojewdzki dzie bibliotekarza 12

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange