SPOTKANIA KLUBU MALUCHA - 14, 21, 28 STYCZNIA 2022
kLUB MALUCHA LISTOPAD
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
153. spotkanie DKK odbędzie się 20 stycznia 2022 r. (czwartek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Królowa" Elżbiety Cherezińskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
 
SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
107. spotkanie MDKK odbędzie się 21 stycznia 2022 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować  o książce "Noc Kupały" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Na spotkanie zapraszamy młodzież od 13 roku życia.
 
FERIE ZIMOWE
Ferie - plakat
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH W FILII W STERŁAWKACH WIELKICH
124. spotkanie DKK w Filii w Sterławkach Wielkich odbędzie się 26 stycznia 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Klubowicze będą dyskutować o książce "Czytelniczka znakomita" Alana Bennetta. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
 
...........................

DANE KONTAKTOWE: 
Biblioteka Publiczna
ul. Mikołaja Kopernika 16, 11-520 Ryn
Telefon: 87 737 50 39, Adres e-mail: rynbiblioteka@ryn.pl

 ...........................

Informacja o dotacji

...........................

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RYNIE WYKUPIŁA DOSTĘP DO WYPOŻYCZALNI E-KSIĄŻEK LEGIMI

Legimi to obecnie ponad 63 tysiące e-booków, a baza tytułów jest stale rozwijana. Co w ofercie? Kryminały, sensacja, thriller, horror, fantastyka, literatura obyczajowa i romans, Plakat Legimiliteratura faktu, reportaże, biografie, książki dla dzieci i młodzieży, poezja i dramat, i wiele innych kategorii takich jak: biznes, prawo, edukacja, nauka i nowe technologie, języki obce, poradniki, styl życia, humanistyka, religia i duchowość.

 • Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatny kod do platformy Legimi. Podstawą skorzystania z usługi jest posiadanie przez Czytelnika karty bibliotecznej.
 • W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę e-książek na platformie Legimi. Posiadać własną e-półka z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, które może czytać online i offline z każdego miejsca i na wybranych dwóch urządzeniach jednocześnie (laptopie, tablecie, smartfonie czy na jednym z dedykowanych czytników e-booków).
 • Otrzymany kod po aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po tym czasie, Czytelnik musi się udać do biblioteki po kolejny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
 • Czytelniku, nie zwlekaj, bo liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 ...........................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Biblioteka Publiczna dw Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat i ich rodziców po raz trzeci. Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", broszurę dla rodziców, imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki, przypinkę i kostkę do gry, którą samodzielnie wycina i składa. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. A głównym jego założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych czytelników i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników.. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Plakat akcjiZawartość wyprawki

Kolejne spotkanie ryńskich Klubowiczów DKK odbyło się 26 października 2021 r. w czytelni biblioteki. Tym razem przy kawie i własnych wypiekach dyskutowali o książce "Wszystko o Sally", której autorem jest austriacki pisarz Arno Geiger. Sally, tytułowa bohaterka jest kobietą po pięćdziesiątce, pewną siebie, arogancką i czasami bezczelną, na co dzień żoną, matką i nauczycielką, od czasu do czasu kochanką i przyjaciółką. Obu panów, męża i kochanka traktująca z wyższością. Uczestnicy spotkania podeszli emocjonalnie do bohaterki wspomnianej powieści. Niektórzy krytykowali jej postępowanie ale byli i tacy, którzy ją bronili. Natomiast samą powieść Klubowicze jednomyślnie uznali za lekturę ciekawą, wzbudzającą refleksje i zachęcającą do przemyśleń. Właściwie to lektura była przyczynkiem do wywołania dyskusji na temat zdrady małżeńskiej, kryzysu wieku średniego, prestiżu zawodu nauczyciela dawniej i dziś. Nie zabrakło nawiązania do przykładów z życia wziętych. Klubowicze przyznali książce 7 punktów na 10 możliwych.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

DKK loga

 

Programy i projekty

logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłośćLogo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w OlsztynieLogo programu "Równać Szanse"Logo programu Biblioteka+Logo projektu "O finansach w Bibliotece"Logo Fundacji Inicjatyw Społeczno-EkonomicznychLogo programu "Cała Polska Czyta Dzieciom"
Logo Programu Rozwoju Bibliotekprogram fundacja orangeLogo Akademii Rozwoju Filantropii w PolsceLogo programu "Dyskusyjne Kluby Książki"Logo Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju RegionalnegoLogo programu operacyjnego "Promocja Czytelnictwa"Logo programu "Ikonka"Logo programu Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa