DANE KONTAKTOWE: Biblioteka Publiczna, ul. Mikołaja Kopernika 16, 11-520 Ryn, Tel.: 87 737 50 39, Adres e-mail: rynbiblioteka@ryn.pl
 
..........................
W K R Ó T C E   W   B I B L I O T E C E
 
RODZINNE CZYTANIE W PLENERZE
Rodzinne czytanie w plenetrze
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i starszym rodzeństwem na Piknik z książką, czyli Rodzinne Czytanie w Plenerze, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. o godz. 12.00 na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego. W programie głośne czytanie opowiadania "Plan bobra" Tomasza Samojlika z serii "Żubr Pompik. Wyprawy", prace plastyczne oraz wspólne gry i zabawy.
 
WAKACJE Z RPEKIT
Wakacje - plakat
 
SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
118. spotkanie MDKK odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. (sobota) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować  o książce "The Darkest Star. Magiczny pył" Jennifer L. Armentrout. Na spotkanie zapraszamy młodzież od 13 roku życia.
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
159. spotkanie DKK odbędzie się 26 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Czarownica z Funtinel", której autorem jest Albert Wass. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH W FILII W STERŁAWKACH WIELKICH
131. spotkanie DKK w Filii w Sterławkach Wielkich odbędzie się 9 września 2022 r. (piątek) o godz. 17.00. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dziewczyna w ciemności" Marion Pauw. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.
 
WYZWANIE CZYTELNICZE 2022
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie Wyzwanie Czytelnicze 2022. To fantastyczna zabawa i możliwość odkrycia niezwykłych książek, po które w innym wypadku byście nie sięgnęli. Każdego miesiąca wypatrujcie nowego hasła! Szykuje się wspaniała zabawa! Szczegóły dostępne w regulaminie, a także w Bibliotece.
Wyzwanie czytelnicze-regulamin Wyzwanie czytelnicze-regulaminWyzwanie czytelnicze - regulamin
...........................

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RYNIE WYKUPIŁA DOSTĘP DO WYPOŻYCZALNI E-KSIĄŻEK LEGIMI

Legimi to obecnie ponad 63 tysiące e-booków, a baza tytułów jest stale rozwijana. Co w ofercie? Kryminały, sensacja, thriller, horror, fantastyka, literatura obyczajowa i romans, Plakat Legimiliteratura faktu, reportaże, biografie, książki dla dzieci i młodzieży, poezja i dramat, i wiele innych kategorii takich jak: biznes, prawo, edukacja, nauka i nowe technologie, języki obce, poradniki, styl życia, humanistyka, religia i duchowość.

 • Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatny kod do platformy Legimi. Podstawą skorzystania z usługi jest posiadanie przez Czytelnika karty bibliotecznej.
 • W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę e-książek na platformie Legimi. Posiadać własną e-półka z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, które może czytać online i offline z każdego miejsca i na wybranych dwóch urządzeniach jednocześnie (laptopie, tablecie, smartfonie czy na jednym z dedykowanych czytników e-booków).
 • Otrzymany kod po aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po tym czasie, Czytelnik musi się udać do biblioteki po kolejny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
 • Czytelniku, nie zwlekaj, bo liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 ...........................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Biblioteka Publiczna dw Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat i ich rodziców po raz trzeci. Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", broszurę dla rodziców, imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki, przypinkę i kostkę do gry, którą samodzielnie wycina i składa. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. A głównym jego założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych czytelników i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Plakat akcjiZawartość wyprawki

 

A K T U A L N O Ś C I

Pierwsze spotkanie Klubu Malucha odbyło się w piątek, 29 października 2021 r. Na wstępie bibliotekarka zachęcała dzieci i rodziców do udziału w projekcie "Mała Książka, Wielki Człowiek"*. Następnie dzieci przedstawiły się kolegom i koleżankom, wysłuchały wiersza "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" Juliana Tuwima, rozmawiały z bibliotekarką na temat treści wiersza, a na zakończenie wykonały - tak jak Pan Maluśkiewicz z omawianego wiersza - własną łódkę ze skorupki orzecha.
 
*Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat i ich rodziców. Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", broszurę dla rodziców, imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki, przypinkę i kostkę do gry, którą samodzielnie wycina i składa. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. A głównym jego założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych czytelników i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników.
 
 Pierwsze spotkanie Klubu MaluchaPierwsze spotkanie Klubu MaluchaPierwsze spotkanie Klubu MaluchaPierwsze spotkanie Klubu Malucha
 
Drugie spotkanie Klubu Malucha odbyło się 5 listopada 2021 r. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania "Pszczółka Maja: dzień bez patrolu" Agnieszki Ostosjkiej-Badziak, z którego dowiedziały się co zrobiła Maja, gdy nocny patrol oddziału mrówek nie pozwalał spać jej i innym owadom oraz co w związku z tym wydarzyło się na łące. Był też czas na zabawę ruchową "Pracowity jak pszczoła" polegającą na przyniesieniu do ula przez małe pszczółki pyłku znalezionego na ukrytych kwiatach, pałaszowanie przysmaku Kubusia Puchatka, czyli pysznego miodu oraz kolorowanie ilustracji przedstawiającej bohaterów opowiadania, czyli Maję, Gucia i Filipa.
Drugie spotkanie Klubu MaluchaDrugie spotkanie Klubu MaluchaDrugie spotkanie Klubu Malucha
Dnia 12 listopada 2021 r. odbyło się III spotkanie Klubu Malucha. Tego dnia dzieci rozmawiały z bibliotekarką o polskich symbolach narodowych, czyli o barwach narodowych, fladze, godle, hymnie i języku polskim, szukały Polski na globusie i na mapie Europy, obejrzały mapę Polski, na której zaznaczono to, czym charakteryzuje się jej dany region oraz kolorowały flagę Polski.
Trzecie spotkanie Klubu MaluchaTrzecie spotkanie Klubu MaluchaTrzecie spotkanie Klubu MaluchaTrzecie spotkanie Klubu Malucha
 

Programy i projekty

logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłośćLogo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w OlsztynieLogo programu "Równać Szanse"Logo programu Biblioteka+Logo projektu "O finansach w Bibliotece"Logo Fundacji Inicjatyw Społeczno-EkonomicznychLogo programu "Cała Polska Czyta Dzieciom"
Logo Programu Rozwoju Bibliotekprogram fundacja orangeLogo Akademii Rozwoju Filantropii w PolsceLogo programu "Dyskusyjne Kluby Książki"Logo Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju RegionalnegoLogo programu operacyjnego "Promocja Czytelnictwa"Logo programu "Ikonka"Logo programu Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa