WAKACJE BEZ NUDY
Plakat Wakacje bez nudy
DNI RYNU 2021
Dni Rynu 2021 - plakat
ZAKOTWICZ SIĘ W RYNIE _ ZAKOCHAJ SIĘ W RYNIE
ZAKOTWICZ SIĘ W RYNIE, ZAKOCHAJ SIĘ W RYNIE
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

148. spotkanie DKK odbędzie się 23 lipca 2021 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Wzgórze psów" Jakuba Żulczyka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

                           ...........................

 

TOMIK POEZJI RYŃSKICH POETÓW

TomikW listopadzie 2013 r. Biblioteka Publiczna w Rynie przy współpracy z Oficyną RETMAN wydała tomik poezji ryńskich poetów piszących wiersze "do szuflady" pt. "Moje miejsce na ziemi". Tomik zawiera wiersze 16 rynian i można go wypożyczyć w bibliotece. W najbliższym czasie planujemy wydać II część tomiku. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się do biblioteki mieszkańców gminy Ryn, którzy piszą wiersze i pragną, aby ukazały sie w naszym tomiku.

 

 ...........................

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RYNIE WYKUPIŁA DOSTĘP DO WYPOŻYCZALNI E-KSIĄŻEK LEGIMILogo legimi

Legimi to obecnie ponad 63 tysiące e-booków, a baza tytułów jest stale rozwijana. Co w ofercie? Kryminały, sensacja, thriller, horror, fantastyka i sci-fi, literatura obyczajowa i romanse, literatura faktu, reportaże, biografie, książki dla dzieci i młodzieży, poezja i dramat, i wiele innych kategorii takich jak: biznes, prawo, edukacja, nauka i nowe technologie, języki obce, poradniki, styl życia, humanistyka, religia i duchowość.

 • Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatny kod do platformy Legimi. Podstawą skorzystania z usługi jest posiadanie przez Czytelnika karty bibliotecznej.
 • W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę e-książek na platformie Legimi. Posiadać własną e-półka z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, które może czytać online i offline z każdego miejsca i na wybranych dwóch urządzeniach jednocześnie (laptopie, tablecie, smartfonie czy na jednym z dedykowanych czytników e-booków).
 • Otrzymany kod po aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po tym czasie, Czytelnik musi się udać do biblioteki po kolejny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
 • Czytelniku, nie zwlekaj, bo liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 ...........................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - EDYCJA 3

Biblioteka Publiczna w Rynie już po raz trzeci przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat i ich rodziców. Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.


 Ulotka projektuUlotka projektuUlotka projektu

...........................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

...............................

28 maja 2021 r. ryńska młodzież, po raz pierwszy od długiego czasu, spotkała się w czytelni biblioteki aby podyskutować na żywo. Lekturą miesiąca był pierwszy tom cyklu "Zwiadowcy" autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Cykl Zwiadowcy opowiada o losach młodego chłopca, sieroty, który postawiony w obliczu sytuacji, która ma zadecydować o jego dalszym życiu, okazuje się nie posiadać żadnych umiejętności cenionych przez rzemieślników. Na jego drodze staje jednak tajemniczy Halt, który jest członkiem klanu Zwiadowców. W taki sposób rozpoczyna się przygoda nastoletniego Willa. Klubowiczom książka bardzo się podobała, kilka osób czytało ją już wcześniej, a także znała dalszy ciąg przygód bohatera. W książce docenili przede wszystkim jej "czytalność", a także brak agresywnych wątków politycznych, religijnych i dwuznacznych. Zdaniem młodzieży to wielkie atuty tej historii. W spotkaniu uczestniczył także pan Mirosław, czytelnik ryńskiej biblioteki, który mimo wzbudzającego szacunek wieku, jest wielkim entuzjastą cyklu "Zwiadowcy", a także innych przygodówek fantasy. Chętnie odpowiadał na zadane przez młodzież pytania, dzielił się swoimi emocjami związanymi z lekturą i brał udział w dyskusji na temat poszczególnych wątków.

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

 DKK loga

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłośćLogo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w OlsztynieLogo programu "Równać Szanse"Logo programu Biblioteka+Logo projektu "O finansach w Bibliotece"Logo Fundacji Inicjatyw Społeczno-EkonomicznychLogo programu "Cała Polska Czyta Dzieciom"
Logo Programu Rozwoju Bibliotekprogram fundacja orangeLogo Akademii Rozwoju Filantropii w PolsceLogo programu "Dyskusyjne Kluby Książki"Logo Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju RegionalnegoLogo programu operacyjnego "Promocja Czytelnictwa"Logo programu "Ikonka"Logo programu Biblioteczna Informacyjna Sieć Szkoleniowa