BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ W NOWEJ SIEDZIBIE
Dnia 1 lipca 2020 r. Biblioteka wznowiła działalność w nowej siedzibie przy ul. M. Kopernika 16 (budynek Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie) i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, w soboty jest nieczynna. Informujemy, iż w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 obowiązują nowe zasady korzystania z biblioteki:

  1. w poszczególnych działach biblioteki może przebywać 1 osoba zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki.
  2. obowiązuje brak dostępu do półek.
  3. aby usprawnić obsługę prosimy o zapoznanie się z katalogiem on-line biblioteki i wybranie interesujących państwa pozycji.
  4. czas przebywania w bibliotece należy ograniczyć do minimum.

NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" JULIUSZA SŁOWACKIEGO

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
143. spotkanie DKK odbędzie się 25 września 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Słodycz zapomnienia" Kristin Harmel. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.

Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.
234

..........................................................................................................................................................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

..........................................................................................................................................................

Biblioteka Publiczna w Rynie działająca w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki włączyła się 5 września 2020 r.w organizację dziewiątej edycji Narodowego Czytania, czyli akcji społecznej mającej na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku w całej Polsce czytano fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat ten, będący wybitnym dziełem polskiego romantyzmu, wydany został w 1839 r. w Paryżu. Ryńskie czytanie "Balladyny" rozpoczęło się o godzinie 11.00. Na wstępie głos zabrała Maria Tuczyńska, dyrektor RPEKiT, która przybliżyła okoliczności powstania dramatu i zaprosiły do wysłuchania jego fragmentów. W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się nasi czytelnicy, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz mieszkańcy Rynu. Zaś gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Jarosław Filipek, który także wcielił się w rolę czytającego. Na zakończenie wszystkie osoby przybyłe na Narodowe Czytanie z własnym egzemplarzem "Balladyny" mogły opieczętować go pamiątkową pieczęcią potwierdzającą uczestnictwo w akcji, którą biblioteka otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP. Wydarzeniu towarzyszyła także wystawa prezentująca sylwetkę autora i ciekawostki na temat tegorocznej lektury, którą można obejrzeć do końca września w holu biblioteki.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange