BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ W NOWEJ SIEDZIBIE
Dnia 1 lipca 2020 r. Biblioteka wznowiła działalność w nowej siedzibie przy ul. M. Kopernika 16 (budynek Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie) i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, w soboty jest nieczynna. Informujemy, iż w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 obowiązują nowe zasady korzystania z biblioteki:

  1. w poszczególnych działach biblioteki może przebywać 1 osoba zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki.
  2. obowiązuje brak dostępu do półek.
  3. aby usprawnić obsługę prosimy o zapoznanie się z katalogiem on-line biblioteki i wybranie interesujących państwa pozycji.
  4. czas przebywania w bibliotece należy ograniczyć do minimum.

NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY" JULIUSZA SŁOWACKIEGO

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
143. spotkanie DKK odbędzie się 25 września 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Słodycz zapomnienia" Kristin Harmel. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"
Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.

Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.
234

..........................................................................................................................................................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

..........................................................................................................................................................

Po dłuższej przerwie ryńska młodzież spotkała się w stałym gronie 31 lipca 2020 r., aby omówić książkę autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Szeptucha". Jest to pierwszy tom czterotomowej serii "Noc Kupały". Na początku spotkania moderatorka przypomniała, że w poprzednich latach klub zetknął się już z twórczością tej autorki przy okazji trylogii "Ja, Anielica".cykl nie spotkał się z ciepłym odbiorem młodzieży. Powieść "Szeptucha" zaś, idealnie trafił w gust i poczucie humoru uczestników spotkania. Książka została pochwalona za bardzo oryginalną fabułę tj. Polska XXI wieku, gdzie na tronie siedzi jakiś Piast, ponieważ tysiąc lat wcześniej Mieszko nie przyjął Chrztu. Obowiązującą religią są dawne słowiańskie wierzenia, a szeptucha i żerca to szanowane zawody. Główną bohaterką powieści jest absolwentka medycyny Gosława Brzózka, która w ramach praktyki lekarskiej zostaje wysłana do Bielin, do lokalnej Szeptuchy na nauki. Książka zdaniem klubowiczów świetnie zachowuje słowiański klimat, pozwala lepiej poznać panteon dawnych bóstw, boginek a także obyczajów. Większość uczestników, wyraziła chęć aby poznać dalsze losy bohaterów powieści.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange