BIBLIOTEKA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ W NOWEJ SIEDZIBIE
Dnia 1 lipca 2020 r. Biblioteka wznowiła działalność w nowej siedzibie przy ul. M. Kopernika 16 (budynek Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie) i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, w soboty jest nieczynna. Informujemy, iż w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 obowiązują nowe zasady korzystania z biblioteki: 1. W
poszczególnych działach biblioteki może przebywać jedna osoba zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki. 2. Obowiązuje brak dostępu do półek. 3. Aby usprawnić obsługę prosimy o zapoznanie się z katalogiem on-line biblioteki i wybranie interesujących państwa pozycji. 4. Czas przebywania w bibliotece należy ograniczyć do minimum.

...............................................................................................................

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - EDYCJA 2020
Biblioteka Publiczna w Rynie już po raz trzeci przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanej do dzieci w wieku 3-6 lat (rocznik 2014 - 2017) i ich rodziców. Każdy Mały Czytelnik, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika, zakładkę do książki oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

234

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
100. spotkanie MDKK odbędzie się 2 października 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Jonasa Jonasson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE Z WALDEMAREM MIERZWĄ
Zapraszamy na spotkanie z Waldemarem Mierzwą, autorem książki "Zrozumieć Mazury. Rzecz w 50 odsłonach" oraz wydawcą serii "Moja Biblioteka Mazurska", które odbędzie się 16 października 2020 r.  (piątek) o godz. 17.30 w Czytelni.

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
144. spotkanie DKK odbędzie się 23 października 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Bracia", której autorej jest Da Chen. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

..........................................................................................................................................................

Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury. Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, który mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

..........................................................................................................................................................

14 grudnia 2019 r. ryńska młodzież spotkała się aby podyskutować na temat książki autorstwa Colleen Houck "Klątwa tygrysa". Bohaterką książki jest siedemnastoletnia Kelsey, która jak dziesiątki jej rówieśników postanawia znaleźć sobie sezonową pracę. Odważna i zdeterminowana nastolatka znajduje zatrudnienie w cyrku, jako opiekunka tygrysa. Z biegiem czasu jej przywiązanie do zwierzęcia rośnie, a ona marzy o tym, by zwrócić mu wolność. Okazja trafia się nadspodziewanie szybko, ponieważ pewien kupiec-filantrop zaproponował cyrkowi ofertę wykupu zwierzęcia. Kelsey zaś dostaje propozycje aby wyjechać do Indii jako opiekunka tygrysa w trasie. Tak w skrócie można opisać początek tej przygody. Klubowicze oszczędnie odpowiadali na zadawane pytanie. Spora część uczestników spotkania przyznała, że nie dała rady doczytać książki do końca ponieważ wątek romantyczny poprowadzony był tak nieudolnie, że uniemożliwił im czytanie. Dyskusja toczyła się więc nie tyle na temat fabuły jako takiej, ponieważ streściliśmy ją sobie w kilka minut. Rozmawialiśmy głównie o kulturze Indii, mitologii, motywach zawartych w książce, a także o nawiązaniach do tych kwestii w fabule. W trakcie spotkania, moderatorka klubu opowiedziała o przebiegu ostatniej konferencji, o wynikach Grywalizacji, a także rozdała Klubowiczom przywiezione upominki. Czas osłodziły nam jak zawsze nasze własne wypieki, ale także upominki od Biblioteki Wojewódzkiej.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowegologo plIK logo 2017Mała Książka Wielki Człowiekpara buchZaprogramuj przyszłość
program fundacja orange