Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 9, 23, 30 październik 2019 r.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w piątki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 11, 18, 25 października 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

136. spotkanie DKK odbędzie się 25 października 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sezon burz" Andrzeja Sapkowskiego. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

94. spotkanie MDKK odbędzie się 26 października 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Droga do Los Angeles", której autorem jest John Fante. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńscy Klubowicze na wrześniowym spotkaniu DKK dyskutowali na temat książki "Trociny" Krzysztofa Vargi. Piotr Augustyn, główny bohater, a zarazem narrator powieści pracuje w jednej z warszawskich korporacji. Większość życia spędza w pociągach, którymi podróżuje na zawodowe spotkania handlowe. I właśnie w jednym z takich pociągów, który utknął w polu pomiędzy jedną, a drugą stacją snuje swój monolog przepełniony jadem nienawiści do wszystkich i do wszystkiego. W groteskowy sposób ukazuje swoich rodziców, byłą żonę, koleżanki i kolegów z pracy. Totalnej krytyce poddaje naszą ojczyznę i wady Polaków. Klubowicze uznali książkę za wartościową lekturę, choć jak podkreślali, dominował tu pesymizm, który nie nastrajał do radości. Polska rzeczywistość ukazana w powieści w formie groteski i karykatury wywołała żarliwą dyskusję wśród uczestników  spotkania. Niektórzy w pełni zgodzili się z autorem, inni tylko częściowo przyznawali mu rację. Wszyscy zaś podziwiali kunszt pisarski autora wyrażający się w zastosowanych zdaniach wielokrotnie złożonych. Książce przyznano 8 punktów na 10 możliwych.