Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym  Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w środy. Najbliższe wizyty: 9, 23, 30 październik 2019 r.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w piątki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 11, 18, 25 października 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

136. spotkanie DKK odbędzie się 25 października 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Sezon burz" Andrzeja Sapkowskiego. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

94. spotkanie MDKK odbędzie się 26 października 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Droga do Los Angeles", której autorem jest John Fante. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

W piątkowe popołudnie, 28 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie odbyła się promocja niezwykłej książki "Ryn znany i nieznany", którą wydał Urząd Miasta i Gminy w Rynie. Gościem specjalnym spotkania był autor publikacji, Marek Podskalny. Przybyłych na spotkanie gości powitała oraz autora przedstawiła Maria Tuczyńska, dyrektor RPEKiT. Następnie pałeczkę przejął autor, który opowiedział o szczegółach pracy nad książką oraz pokrótce zdradził o czym opowiada. W książce czytelnicy na pewno przeczytają o tajemnicach ryńskiego kościoła, podziemiach i zagadkowych kanałach, czarownicach z okolic Rynu oraz poznają wiele innych ciekawostek i opowieści. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka, ponieważ każdy z obecnych chciał w swoim egzemplarzu książki mieć imienną dedykację autora.