Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Spotkanie z Martą Abramowicz - psycholożką, dziennikarką oraz autorką głośnych książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica" odbyło się 22 lutego 2019 r. w ryńskiej bibliotece. Rozmowę z pisarką poprowadził Krzysztof Kossakowski - właściciel Księgarni Odeon w Giżycku. Podczas spotkania można było usłyszeć szereg wymownych konkluzji na temat życia zakonnic w zgromadzeniach zakonnych oraz poza nimi, o władzy absolutnej mężczyzn i pozycji kobiet w polskim Kościele, o nieprzestrzeganiu celibatu przez księży, o piętnie jakie odciśnięte zostaję na dzieciach księży i ich matkach. Spotkanie zgromadziło sporą publiczność, która z poruszeniem słuchała o problemach poruszanych w książkach dzieląc się zarazem swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Uczestnictwo w spotkaniu było bardzo cenną lekcją, a na zakończenie każdy miał możliwość zakupienia książek autorki i zdobycia jej autograf.