Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńska młodzież spotkała się 15 grudnia 2018 r. aby podyskutować na temat książki "Saga Sigrun" autorstwa uznanej polskiej pisarki, Elżbiety Cherezińskiej. Książka opowiada historię tytułowej Sigrun, jej losów, małżeństwa, macierzyństwa i radzenia sobie z tęsknotą za mężem. Książka zaciekawiła nas ze względu na czas wydarzeń, okres podbojów wikingów, który dla chłopców z klubu stanowi pewną ciekawostkę. Pod tym względem powieść okazała się rozczarowująca, opowiedziała bowiem historię wikingów...z perspektywy zostających w domu kobiet. Zdaniem uczestników spotkania, to wielki minus. Mimo to, książka względnie się im podobała, chwalili ją za piękne opisy, plastyczne, ale nie naturalistyczne, a także za kreację bohaterów, ciekawe losy oraz samo tło fabularne. Jeden z uczestników powiedział, że "największym minusem tej książki jest to, że zawsze wszystko jest cacy, nie ważne, że bohaterka została wydana za mąż wbrew sobie, mąż okazuje się miłością jej życia, nie ważne, że jest jeszcze dzieckiem, ale i tak marzy o poznaniu dziecka, które rodzi jako nastolatka...". Zbyt idealne rozwiązania przeszkadzały także innym klubowiczom, jednak kilka osób wyraziło chęć sięgnięcia po dalsze tomy, aby przekonać się, czy autorka napisze coś więcej poza wydarzeniami z życia Sigrun i jej dzieci.