MAJÓWKA NAD RYŃSKIM ORAZ REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

Majówka 2019regaty

DNI OTWARTE WIEŻY WIDOKOWEJ W RYNIE

wieza

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 9, 23 maja 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z JOANNĄ ŻAMEJĆ
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Żamejć autorką magiczno-historycznych powieści "Nawrócone wiedźmy" i "Perkunowe wyroki", które odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autorki w cenie 25 zł ("Nawrócone wiedźmy") i 30 zł ("Perkunowe wyroki") oraz zdobycia jej autografu.

MAŁŻEŃSKIE ROZMOWY- WARSZTATY
Zapraszamy małżeństwa do udziału w warsztatach ph. "Małżeńskie rozmowy" prowadzonych przez Annę i Daniela Dramowiczów, które odbędą się 18 maja 2019 r. o godz. 16.00 w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 22, 29 maja 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

132. spotkanie DKK odbędzie się 24 maja 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gniazdo", której autorem jest Cynthia D'Aprix Sweeney. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

89. spotkanie MDKK odbędzie się 25 maja 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Malinche. Malarka słów", której autorem jest Laura Esquivel. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

Ryńska młodzież spotkała się 15 grudnia 2018 r. aby podyskutować na temat książki "Saga Sigrun" autorstwa uznanej polskiej pisarki, Elżbiety Cherezińskiej. Książka opowiada historię tytułowej Sigrun, jej losów, małżeństwa, macierzyństwa i radzenia sobie z tęsknotą za mężem. Książka zaciekawiła nas ze względu na czas wydarzeń, okres podbojów wikingów, który dla chłopców z klubu stanowi pewną ciekawostkę. Pod tym względem powieść okazała się rozczarowująca, opowiedziała bowiem historię wikingów...z perspektywy zostających w domu kobiet. Zdaniem uczestników spotkania, to wielki minus. Mimo to, książka względnie się im podobała, chwalili ją za piękne opisy, plastyczne, ale nie naturalistyczne, a także za kreację bohaterów, ciekawe losy oraz samo tło fabularne. Jeden z uczestników powiedział, że "największym minusem tej książki jest to, że zawsze wszystko jest cacy, nie ważne, że bohaterka została wydana za mąż wbrew sobie, mąż okazuje się miłością jej życia, nie ważne, że jest jeszcze dzieckiem, ale i tak marzy o poznaniu dziecka, które rodzi jako nastolatka...". Zbyt idealne rozwiązania przeszkadzały także innym klubowiczom, jednak kilka osób wyraziło chęć sięgnięcia po dalsze tomy, aby przekonać się, czy autorka napisze coś więcej poza wydarzeniami z życia Sigrun i jej dzieci.