Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńska młodzież spotkała się 15 grudnia 2018 r. aby podyskutować na temat książki "Saga Sigrun" autorstwa uznanej polskiej pisarki, Elżbiety Cherezińskiej. Książka opowiada historię tytułowej Sigrun, jej losów, małżeństwa, macierzyństwa i radzenia sobie z tęsknotą za mężem. Książka zaciekawiła nas ze względu na czas wydarzeń, okres podbojów wikingów, który dla chłopców z klubu stanowi pewną ciekawostkę. Pod tym względem powieść okazała się rozczarowująca, opowiedziała bowiem historię wikingów...z perspektywy zostających w domu kobiet. Zdaniem uczestników spotkania, to wielki minus. Mimo to, książka względnie się im podobała, chwalili ją za piękne opisy, plastyczne, ale nie naturalistyczne, a także za kreację bohaterów, ciekawe losy oraz samo tło fabularne. Jeden z uczestników powiedział, że "największym minusem tej książki jest to, że zawsze wszystko jest cacy, nie ważne, że bohaterka została wydana za mąż wbrew sobie, mąż okazuje się miłością jej życia, nie ważne, że jest jeszcze dzieckiem, ale i tak marzy o poznaniu dziecka, które rodzi jako nastolatka...". Zbyt idealne rozwiązania przeszkadzały także innym klubowiczom, jednak kilka osób wyraziło chęć sięgnięcia po dalsze tomy, aby przekonać się, czy autorka napisze coś więcej poza wydarzeniami z życia Sigrun i jej dzieci.