Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia
samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.
Powołana instytucja nosi nazwę Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. Na potrzeby RPEKiTu zaadaptowany został budynek po byłym przedszkolu, do którego połączone jednostki przeprowadzą się w najbliższych miesiącach, a do tego czasu pozostają w swoich dawnych siedzibach.

........................................................................................................................................................................

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH
131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE MŁODZIEŻOWEGO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

 


Dnia 3 grudnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Rynie zorganizowała spotkanie dla dzieci z Księdzem Karolem Misiewiczem, autorem dwóch książek o "Przygodach Pana Ślimaka. Ksiądz Karol Misiewicz na co dzień jest kapłanem w Kościele Parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu, z zawodu jest kucharzem, a z zamiłowania poetą i pisarzem. Podczas spotkania autor opowiedział zgromadzonym o swoich książkach, przeczytał kilka fragmentów, a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Każda osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowiedziała na pytanie otrzymała w prezencie pierwszą część "Przygód Pana Ślimaka". Następnie prowadzący przeprowadził szybki kurs modelowania balonów, a każde dziecko otrzymało gotowy, wymodelowany balonik. Zaś na zakończenie była możliwość zakupienia obu książek autora i zdobycia jego autografu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Programy i projekty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017Zaprogramuj przyszłośćprogram fundacja orange