Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Książka Marka Harnego pt. "Sny wojenne" była lekturą spotkania DKK, które odbyło się 23 listopada 2018 r. Autor ukazał w niej problemy w kontekście rozliczeń bohaterów i zbrodniarzy z okresu II wojny światowej. Oparł je na faktycznych wydarzeniach. Główny bohater, Heinrich Nordmann - hitlerowski oprawca to postać Heinricha Hamanna. Esesman ten w latach 1939-1943 dowodził komisariatem granicznym Policji Bezpieczeństwa w Nowym Sączu, a potem aż do końca wojny kierował gestapo w Krakowie. Akcja powieści toczy się dwutorowo wokół zbrodniarza wojennego Heinricha Nordmanna. Zaś główny wątek osadzony jest w latach sześćdziesiątych XX wieku i dotyczy  osób, które dążą do ukarania sprawcy. Czytelnik równolegle poznaje też historię życia i czyny tegoż zbrodniarza dokonane w trakcie okupacji. Klubowicze podczas dyskusji zapewniali, iż książka dostarczyła im wielu emocji, a zarazem skłoniła do refleksji. Uznali, że powroty do mrocznych i skomplikowanych czasów wojennych nie należą do łatwych choćby z uwagi na ludzkie dramaty związane z wojną. Zastanawiali się też nad aspektami dotyczącymi trudnych wyborów, zemsty, wybaczenia, granic moralności i konsekwencji czynów. Analizowali, jakby postąpili będąc na miejscu bohaterów powieści. Dyskutujący przyznali książce 8 punktów na 10 możliwych.