131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia były świetną okazją do zorganizowania w dniu 22 listopada 2018 r. kolejnych warsztatów z kodowania offline w bibliotece. Podczas zajęć dzieci poznały historię Pluszowego Misia, który ma już 116 lat. Szyfrowały imiona popularnych pluszowych misiów: Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Guziczka, czy Remisia używając tzw. kodu czekoladki. A na zakończenie wzięły udział w zabawie z użyciem maty edukacyjnej do kodowania. Zabawa polegała na odprowadzeniu misia do jego domku, czyli ułożeniu kodu - drogi, którą musi pokonać miś.