Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 16 października 2018 r. ryńska publiczność miała kolejną okazję, aby spotkać się z aktorami z olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Tym razem Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska zaprezentowały żywą komedię z ciekawymi dialogami i nagłymi zwrotami akcji pt. "Zabierz mnie na księżyc" Marie Jones. Aktorki wcieliły się w pracownice społeczne, które opiekują się starszym, samotnym panem poruszającym się na wózku. Ich kunszt aktorski i cudowna interpretacja tekstu doskonale ukazały kwestie etyki zawodowej oraz ludzkiej wrażliwości. I chociaż niektórych mogły drażnić używane wulgaryzmy, sztuka przede wszystkim bawiła i dała do myślenia jeszcze na długo po jej wysłuchaniu. W klimat sztuki wprowadziła przybyłych już tradycyjnie koordynatorka cyklu, Elżbieta Lenkiewicz.
Impreza zorganizowana została w ramach projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.