Z dniem 1 stycznia 2019 r. uchwałą Nr XLVI/341/18 Rady Miejskiej w Rynie z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury Biblioteka Publiczna w Rynie połączona została z Ryńskim Centrum Kultury.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 9, 16 stycznia 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu "Zamek Ryn" (sala Władysława Jagiełło).

FERIE ZIMOWE 2019

128. spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Bona. Zmierzch Jagiellonów" Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

85. spotkanie MDKK odbędzie się 26 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Never Never" Colleen Hoover. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Dąbrówki - pieśniarza, gitarzysty, autora tekstów i kompozytora był kolejnym, po spotkaniach autorskich i spektaklach Teatru przy stoliku, przedsięwzięciem zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w ramach projektu "Niecodzienne spotkania z kulturą". Nasz artysta śpiewając utwory autorskie oraz interpretując poezję Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego i Bolesława Leśmiana zachwycił publiczność, która w skupieniu i zadumie wysłuchała przepięknego koncertu. W pieśniach wybrzmiewało rozczarowanie, miłość czy zaduma nad wiarą. Zaś w przerwach między kolejnymi utworami artysta dzielił się z publicznością ciekawymi historiami i anegdotami ze swojego życia. Ten niezwykły koncert odbył się 7 października 2018 r. w klimatycznych wnętrzach sali konferencyjnej Hotelu "Zamek Ryn". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.