Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Dąbrówki - pieśniarza, gitarzysty, autora tekstów i kompozytora był kolejnym, po spotkaniach autorskich i spektaklach Teatru przy stoliku, przedsięwzięciem zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w ramach projektu "Niecodzienne spotkania z kulturą". Nasz artysta śpiewając utwory autorskie oraz interpretując poezję Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego i Bolesława Leśmiana zachwycił publiczność, która w skupieniu i zadumie wysłuchała przepięknego koncertu. W pieśniach wybrzmiewało rozczarowanie, miłość czy zaduma nad wiarą. Zaś w przerwach między kolejnymi utworami artysta dzielił się z publicznością ciekawymi historiami i anegdotami ze swojego życia. Ten niezwykły koncert odbył się 7 października 2018 r. w klimatycznych wnętrzach sali konferencyjnej Hotelu "Zamek Ryn". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.