Biblioteka Publiczna w Rynie przystąpiła do kampanii "Mała książka – wielki człowiek" skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców.
Każdy Mały Czytelnik, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…", imienną Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

NARODOWE CZYTANIE
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania Noweli polskich podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w dniu 7 września 2019 r. (sobota)
o godz. 10.00 w Gościńcu Ryński Młyn. Teksty do czytania dostępne w bibliotece.

PŁOMIENIE MIŁOŚCI - WIDOWISKO PLENEROWE

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ROBERTEM CZERNIAKIEM

135. spotkanie DKK odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Trociny", której autorem jest Krzysztof Varga. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

93. spotkanie MDKK odbędzie się 28 września 2019 r. (sobotak) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dzwon śmierci" Kerstin Ekman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą na niej się znać, bowiem ich spotkania mają być przede wszystkim doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Inicjatorem Dyskusyjnych Klubów Książki w oparciu o angielskie wzorce jest Instytut Książki, który powołał je w ramach wieloletniego ogólnopolskiego projektu  "Tu czytamy" promującego czytelnictwo.

Szczegółowe informacje na temat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki znajdziesz na stronach:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie rozpoczął działalność 21 września 2007 r. Obecnie Klub liczy 17 osób. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Czytelni Biblioteki przy kawie i wypiekach Klubowiczów. Były też spotkania nietypowe:

• na świeżym powietrzu przy grillu,
  • w Hotelu "Zamek Ryn" (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • w miasteczku westernowym Mrongoville (integracyjne Klubowiczów DKK z Rynu i z Mrągowa),
  • Klubowicze DKK z Rynu i Sterławek Wielkich korzystając z zaproszenia miejscowego Klubu odwiedzili Pieniężno.
  • w Gościńcu Bocianie Gniazdo  odbyło się spotkanie integracyjne trzech Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie.

W ramach działalności DKK trzykrotnie zorganizowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie:

• w 2008 r. Klubowicze obejrzeli spektakl "Prywatna klinika" w reżyserii Jerzego Bończaka,
  • w 2009 r. sztukę "Wesele u drobnomieszczan” "w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa,
  • w 2010 r. spektakl "Bar Babylon" w reżyserii Radosława Paczochy.

oraz spotkania autorskie z pisarzami:

• Mariuszem Sieniewiczem,
  • Edwardem Cyfusem,
  • Małgorzatą Kalicińską,
  • Jackiem Dehnelem,
  • Katarzyną Enerlich,
  • Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,
  • Stefanem Chwinem.

Przy Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich działa także - od 19 listopada 2010 r. - Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Moderatorem Klubu jest Krystyna Jowsa, pracownik Filii, do Klubu należy 7 osób.

Zaś przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Rynie działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Klub zawiązał się 23 września 2011 r. i zrzesza 13 Klubowiczów, moderatorem jest Katarzyna Lubowiecka, pracownik Biblioteki.

Relacje i zdjęcia z poszczególnych spotkań DKK znajdziesz w zakładce aktualności.