MAJÓWKA NAD RYŃSKIM ORAZ REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

Majówka 2019regaty

DNI OTWARTE WIEŻY WIDOKOWEJ W RYNIE

wieza

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 16.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 9, 23 maja 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z JOANNĄ ŻAMEJĆ
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Żamejć autorką magiczno-historycznych powieści "Nawrócone wiedźmy" i "Perkunowe wyroki", które odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autorki w cenie 25 zł ("Nawrócone wiedźmy") i 30 zł ("Perkunowe wyroki") oraz zdobycia jej autografu.

MAŁŻEŃSKIE ROZMOWY- WARSZTATY
Zapraszamy małżeństwa do udziału w warsztatach ph. "Małżeńskie rozmowy" prowadzonych przez Annę i Daniela Dramowiczów, które odbędą się 18 maja 2019 r. o godz. 16.00 w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 22, 29 maja 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

132. spotkanie DKK odbędzie się 24 maja 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gniazdo", której autorem jest Cynthia D'Aprix Sweeney. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

89. spotkanie MDKK odbędzie się 25 maja 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Malinche. Malarka słów", której autorem jest Laura Esquivel. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATRZYK DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci z rodzicami na teatrzyk "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu aktorów teatru Edu-Artis z Krakowa, który odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Rynie oraz o godz. 17.30 w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich.

W 2012 roku Biblioteka Publiczna w Rynie złożyła wniosek aplikacyjny do Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, który został pozytywnie rozpatrzony. Współpraca ryńskich bibliotekarek (Marii Tuczyńskiej i Krystyny Jowsa) ze wspomnianą Fundacją rozpoczęła się w styczniu 2013 r. Uczestniczyły one wówczas w szkoleniach: "Biblioteka na rynku pracy i elementy doradztwa zawodowego" oraz "Warsztaty kreatywności i projektowania działań biblioteki". Następnie pracownicy biblioteki napisali scenariusz działań dla osób poszukujących pracy bądź chcących tę pracę zmienić i pozyskali od fundacji grant w wysokości dwóch tysięcy złotych na jego realizację. Projekt, w których wzięło udział dziesięć pań zrealizowany został w czerwce i przebiegał następująco:

• warsztaty z doradcą zawodowym  (20 godzin), umożliwiające odkrycie przez uczestników swojego potencjału w zakresie wiedzy i umiejętności. Zajęcia te miały za zadanie poznanie mocnych i słabych stron zawodowych i osobowościowych, a także wskazanie techniki skutecznej autoprezentacji z elementami przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i kontaktu z pracodawcami,
  • zapoznanie z serwisem www.praca-enter.pl pod kierunkiem bibliotekarzy (12 godzin), dzięki któremu można wzbogacić wiedzę w zakresie rynku pracy, a także zwiększyć świadomość swoich umiejętności, preferencji i możliwości w życiu zawodowym,
  • spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami: kosmetyczką , fryzjerką i farmaceutką  w celu uzyskania praktycznych wskazówek jak założyć i prowadzić własną działalność,
  • wizyta w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Olsztynie połączona z warsztatem na temat "Autoprezentacja – kształtowanie wizerunku zawodowego", który poprowadziła doradca zawodowy (5 godzin),
  • spotkanie z dyrektorem generalnym Hotelu "Zamek Ryn", w celu odbycia próbnych rozmów kwalifikacyjnych.

Na jego zakończenie uczestniczki otrzymały certyfikat ukończenia szkolenia "O rynku pracy w bibliotece".

praca enter 1praca enter 2praca enter 3praca enter 4

praca enter 5praca enter 6praca enter 7praca enter 8

certefikaty praca enter 1certefikaty praca enter 2certefikaty praca enter 3certefikaty praca enter 4

Projekt "Praca. Enter. Biblioteka jako miejsce informacji o rynku pracy" prowadzony jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.