Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Było to najbardziej spektakularne przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kompleksowe zabezpieczenie w sprzęt komputerowy sieci bibliotek równomiernie rozłożonej na terenie całego województwa wraz z planowanym systemem szkoleń dawnej i nowej kadry bibliotecznej - było działaniem jednocześnie modernizującym istniejącą sieć instytucji kultury i wdrażającym nowoczesne technologie. Innowacyjny charakter projektu powodowany był również zintegrowanymi działaniami w zakresie wirtualnej biblioteki i Bazy Informacji Lokalnej.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała:

• komputer wyposażony w pakiet Office i Norton Antivirs,
  • drukarkę atramentową,
  • skaner
  • UPS.

Całkowita wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania wynosiła 4 971,50 zł.

Uczestnictwo w tym programie zapoczątkowało komputeryzację biblioteki. Biblioteka pozyskała pierwszy komputer, a pracownik biblioteki przeszedł kurs, podczas którego poznał podstawy posługiwania się komputerem i Internetem oraz obsługę programu bibliotecznego MAK, a także został przeszkolony w tworzeniu serwisu internetowego Bazy Informacji Lokalnej (BIL) z wykorzystaniem automatycznych formularzy. Wynikiem szkolenia jest na bieżąco aktualizowany serwis BIL zawierający wszelkie informacje na temat miasta i gminy Ryn.