Akademia Orange dla Bibliotek to program realizowany przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Ma on na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w programie Orange dla bibliotek i w ramach tego otrzymuje dotację pieniężną:

• w 2010 r. w wysokości 1142,42 zł. Wykorzystano ją na: opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich ; zakup pięciu Pendriwe 4 GB, które przekazano jako nagrody zwycięzcom konkursu ph. "Czy znasz stronę www Biblioteki Publicznej w Rynie?" ; zakup Switch D-Link DGS-10008D oraz prezentera bezprzewodowego ze wskaźnikiem laserowym do Biblioteki w Rynie.
  • w 2011 r. w wysokości 677,03 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupiono słuchawki do 6 stanowisk komputerowych.
  • w 2012 r. (na okres 1 styczeń - 6 sierpień) w wysokości 406,82 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup słuchawek komputerowych.
  • w 2013 r. (na okres 1 sierpnia 2012 - 31 grudzień 2013) w wysokości 1195,45 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup programu antywirusowego AVAST Internet Security.
  • w 2014 r. w wysokości 1177,70 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakupu słuchawek komputerowych.
  • w 2015 r. (na okres od 1 stycznia do 31 lipca) w wysokości 686,99 zł. Wykorzystano ją na opłatę dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich oraz zakup Głowicy HP 343.