Za nami piąte spotkanie w ramach projektu "Para Buch! Książka w ruch!". Zajęcia pod hasłem "Skąd się wzięła czekolada?" odbyły się 7 lipca 2021 r. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada i jakie ma wartości odżywcze, wymieniały rodzaje czekolady i określiły ich właściwości tj. skład, smak, zapach, konsystencję..., poznały sztuczkę, dzięki której można zjeść jedną kostkę czekolady, a tabliczka pozostaje cała, a także własnoręcznie wykonały czekoladowe fondue, samodzielnie rozpuszczając czekoladę oraz myjąc, obierając i krojąc owoce. Następnie posiłkując się książką "Zdrowie i środowisko naturalne" Albert Barillé zapoznały się z piramidę zdrowego żywienia i dzieliły się z bibliotekarką spostrzeżeniami na temat tego dlaczego nie należy jeść za dużo czekolady, a na zakończenie ze smakiem zjadły pyszne brownie, czyli ciasto czekoladowe upieczone przez instruktorkę Magdalenę Sprung. Dziękujemy Danucie Chmielewskiej, Magdalenie Sprung i Alicji Dołgan za ufundowanie czekolady, owoców i produktów do pieczenia ciasta.
Projekt "Para-buch! Książka w ruch!" ma na celu promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania, a finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.
Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada? Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada? Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada? Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada?Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada?Spotkanie dla dzieci pod hasłem - Skąd się wzięła czekolada?